Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012

ΑΝΕΜΟΙ ΕΝΤΑΣΕΩΝ ΠΟΛΛΩΝ ΓΚΟΛ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΟΚ ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ

ΤΗΝ νίκη ήθελε πάση θυσία ο Α.Ο. Κυπαρισσίας για να ηγηθεί στην τριάδα της βαθμολογίας ώστε να ηγηθεί στον επόμενο γύρο και το κατάφερε στον μεγάλο Μεσσηνιακό αγώνα με τα Αρφαρά χάρη σε 2 τέρματα που κατέκτησε από το πρώτο 45λεπτο κιόλας. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή της μπάλας και τις πρωτοβουλίες στον αγωνιστικό χώρο παρά το πρώτο μέτριο 20λεπτο λόγω των δυνατών ανέμων που έπνεαν στην περιοχή, αλλά αποδείχθηκαν ούριοι για να καταλήξει η μπάλα στα δίχτυα. Από το 25 ως το 45ο λεπτό ο ρυθμός ανέβηκε κάνοντας χάτ τρίκ με την βοήθεια της τύχης για να σκοράρει από πλεονεκτική θέση κοντά στα 32 έξυπνα ο Μανδραπήλιας κάνοντας το 1-0 που αποτέλεσε ένα όμορφο γκολ. Η συνέχεια ήταν δυνατή με φάσεις κοντά στην μεγάλη περιοχή και με την βοήθεια των συνθηκών στο 39' από δυνατό σουτ ο Ντάβι αιφνιδίασε τον Λυμπερόπουλο κάνοντας το καταπληκτικό 2-0 το οποίο πανηγυρίστηκε δεόντως αφού η αποφασιστικότητά του ήταν άμεση. Έτσι έληξε το πρώτο 45λεπτο.
Στην επανάληψη οι ευκαιρίες δημιουργήθηκαν μετά από σέντρα στο 68 αλλά και στο 75 ενώ ο ρυθμός διατηρήθηκε στα ίδια επίπεδα παρά τις φάουλ που υπέδειξε ο διαιτητής της συνάντησης Αλεξέας σε μια καλή διαιτησία η οποία ενίσχυσε το καλό κλίμα στον αγωνιστικό χώρο. Οι φιλοξενούμενοι έδειχναν να μην μπορούν να ανασυγκροτηθούν ως το τέλος ωστόσο έδειξαν να απειλούν μετά το τελευταίο 20λεπτο της συνάντησης.
ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ; Μπέλλης, Ανδρουτσής, Αναγνωστόπουλος, Ανδρεόπουλος, Γαργαρώνης, Σταματόπουλος, Ντάβι, Μανδραπήλιας, Σούπουλι, Δασκαλάκης, Χρονόπουλος,
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ: Λυμπερόπουλος, Φέστας, Μπούρας, Τσιλικός, Καπόγλης, Φέστας Γ., Γιαννακούτσος, Πουλόπουλος, Σακκάς, Γιαννακόπουλος, Θανόπουλος

Πηγή : kyparissiotis