Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012

Εράνη Φιλιατρών: Το πρώτο τρίποντο ...με τον Νίκο Λυμπερόπουλο (Video)

Εράνη Φιλιατρών: Το πρώτο τρίποντο ...με τον Νίκο Λυμπερόπουλο (Video):
Το πρώτο της τρίποντο πήρε σήμερα η Εράνη στα Φιλιατρά με σκορ 3:2 απέναντι στον Διαγόρα Βραχνέϊκων φτάνοντας τους 4 βαθμούς στον 6ο όμιλο.

Παρά τον δυνατό αέρα και την βροχή, οι φίλοι της ομάδας στάθηκαν δίπλα της και μεταξύ αυτών και ο Φιλιατρινός πρώην άσος του ελληνικού και όχι μόνο ποδοσφαίρου Νίκος Λυμπερόπουλος, που πιστεύουμε ότι έδωσε με τον δικό του τρόπο ψυχολογική τόνωση στους παίκτες.

Η Εράνη προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με κεφαλιά του Καραχάλιου, μετά από σέντρα του Διαμαντόπουλου, αλλά ο Διαγόρας κατάφερε στο 15 να ισοφαρίσει με τον Αθανασόπουλο σε 1:1.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Σταθόπουλος ανατρέπεται στην περιοχή από τον Λιούρδη και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Παναγόπουλος δίνει προβάδισμα στην Εράνη με 2:1. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Κόλλιας με πλάτη στο τέρμα, γυρίζει και σουτάρει διαμορφώνοντας το 3:1 για την Εράνη, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι πράσινοι έχασαν και άλλες ευκαιρίες για να αυξήσουν το δείκτη του σκορ, όμως ο Διαγόρας κατάφερε να μειώσει σε 3:2 στο 77 με κεφαλιά του Βογιατζή, δίνοντας άλλο ενδιαφέρον στον αγώνα.

Οι Φιλιατρινοί κατάφεραν τελικά να πάρουν το πρώτο τρίποντο και έδειξαν πείσμα και πάθος καθ΄όλη την διάρκεια του αγώνα, παρουσιάζοντας ένα κατά πολύ βελτιωμένο αγωνιστικό πρόσωπο.

Παρακολουθήστε παρακάτω φάσεις του αγώνα και τις δηλώσεις του προπονητή Θοδωρή Ανδριόπουλου, όπως τις κατέγραψε ο φακός του filiatranet.gr:

(Διαθέσιμο και σε HD, από την επιλογή ποιότητας)