Κυριακή 24 Μαρτίου 2013

Εράνη Πάμισος και Μελιγαλάς υποβιβάζονται στην Α τοπική

Μετά την Εράνη και τον Πάμισο και ο Μελιγαλάς υποβιβάζεται στην Α τοπική ... Με γκολ του Πουτουρίδη στο 84΄ τα Σαγέικα πήραν την πολύ μεγάλη νίκη με 0-1 σε ενα ματς με πολύ μεγάλη ένταση. Η ήττα αυτή του Μελιγαλά τον καταδικάζει σε υποβιβασμό.

Μετά το γκολ υπήρξε ένταση στο γήπεδο ενώ αποβλήθηκε με κόκκινη απευθείας και ο ποδοσφαιριστής του Εθνικού Μελιγαλά ο Μουρούσιας. 0-0 το αποτέλεσμα του ημιχρόνου, ενώ πριν μερικά λεπτά ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Μέχρι τώρα έχουμε λίγες φάσεις στο παιχνίδι, αλλά πολύ ένταση 0-0 το αποτέλεσμα μέχρι στιγμής.Το παιχνίδι μιας ολόκληρης κατηγορίας διεξάγεται αυτή την στιγμή στο Δώριο. Παρά τις απαγορεύσεις για την παρουσία Πατρινών, στο γήπεδο υπάρχουν 200 φίλοι των Σαγέικων ενώ συνολικά στο Δώριο είναι πάνω από 1000 άτομα. Να σημειωθεί ότι στο γήπεδο υπάρχει μέχρι και εισαγγελέας.

Πηγή : radio 936