Κυριακή 21 Απριλίου 2013

Με 3-2 o A.O.K. τελείωσε από το πρώτο ημίχρονο με την Αβία

Καθάρισε με 3-2 στον προτελευταίο αγώνα της χρονιάς ο Α.Ο. Κυπαρισσίας υποδεχόμενος στην καυτή έδρα του την ομάδα της Αβίας χωρίς όμως να διαφοροποιηθεί κάτι στην κατάταξη της βαθμολογίας. Η τοπική ομάδα παραμένει με άλλα λόγια την 2η θέση της κατηγορίας ολοκληρώνοντας πανηγυρικά την φετινή αγωνιστική περίοδο με τον καλύτερο τρόπο.

Σε ότι αφορά το αγωνιστικό μέρος παρότι προηγήθηκε η Αβία ο Α.Ο.Κ. επιτάχυνε τον ρυθμό με ένα τέρμα στο 14ο λεπτό με την ακρίβεια του επιθετικού σχήματα καθώς το 1-1 δεν ήταν αρκετό. Τελικά σημειώθηκε με έξοχο πλασέ του Ντάβι στο 21ο λεπτό το 2-1 για ισοφαρίσει αργότερα η Αβία με 2-2 αλλά πριν καλά καλά λήξει το πρώτο ημίχρονο ο Γαργαρώνης κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα κατοχυρώνοντας το 3-2 που κατέληξε να ήταν το τελικό αποτέλεσμα. Στην επανάληψη ο ρυθμός κινήθηκε με εξαίρεση ένα δοκάρι στο 64 και μια καλή φάση στο 78 με το ίδιο αποτέλεσμα χωρίς καμία αξιοσημείωτη αλλαγή. Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο Α.Ο.Κ. θα συνεχίσει όπως μας δήλωσαν στελέχη της Διοίκησης με τον ίδιο ρυθμό και την νέα ποδοσφαιρική χρονιά δίνοντας ευκαιρίες σε νεά παιδιά από το τοπικό υλικό που διαθέτει η ομάδα.

Πηγή : kyparissiotis