Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2013

Εράνη Φιλιατρών - Ανδρούσα 1:0

Με νίκη 1:0 στα Φιλιατρά επί της Ανδρούσας, έκλεισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το 2013, η Εράνη Φιλιατρών.

Σε ένα κακό γενικά παιχνίδι, με λίγες αξιόλογες φάσεις, η ομάδα του Μιχάλη Ζάγκου πίεσε περισσότερο στο τέλος του αγώνα και κατάφερε στο 89ο λεπτό να σκοράρει με πλασέ του Κιούτακ, σε ένα γέμισμα του Μπεγλεκτσή και κεφαλιά - ασίστ του Κόλλια.

Οι πράσινοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 70ο λεπτό, αρχικά με διπλή προσπάθεια του Κόλλια, που έδιωξε ο Κοσμάς στη γραμμή, ενώ στην συνέχεια της φάσης η μπάλα φτάνει στον Κώτσο, που από πολύ καλή θέση την στέλνει πάνω από τα δοκάρια της εστίας.

Το πρωτάθλημα θα συνεχιστεί στις 4 και 5 Ιανουαρίου του 2014, με την Εράνη να φιλοξενείται για την 14η αγωνιστική στη Μεθώνη.